Såld

BK Living Room, Sliver och Pianobaren

Nu finns möjlighet att förvärva den mest centrala restaurang- och nattklubbsverksamheten på absolut bästa AAA – läge i Linköping på Ågatan.

Som ny ägare kan du fortsätta driva BK Living Room, Sliver och Pianobaren precis som idag alternativt sätta din alldeles egna prägel på verksamheten utifrån dina egna idéer.

BK Living Room startades 1995 och attraherar både den matintresserade samt den gäst som vill hänga i en gemytlig miljö. BK Living Room eller BK som det kallas i folkmun är en av stans bästa och mest etablerade grillrestauranger. Förutom maten är vinlistan väl tilltagen för den vinintresserade. BK är stans skönaste vardagsrum.

Till BK går du för att äta en bättre middag alternativt hänga med dina vänner i en avslappnad miljö, ditt vardagsrum på stan. Den totala ytan är 220 kvm inklusive kök.

Sliver är ett nattklubbskoncept för den partysugna. Här är det riktigt god stämning med högaktuell musik och hög volym i högtalarna. På Sliver finns 3 dansgolv och en helt nyproducerad pianobar (2018). Sliver har funnits sedan 1997. Ytan är 291,5 kvm inklusive kök.

Pianobaren är inspirerad ifrån trendiga pianobarer i New York. En pianobar i skön klassisk amerikansk stil med stora ytor till gästerna. Här kan man både sitta ner och njuta till draget från flygeln eller stå tätt intill pianister och sjunga med. Baren som byggdes 2018 är väl tilltagen om drygt 218 kvm och serverar cocktails med extra kärlek.

Läs mer om företaget här: